Lootboxová horúčka sa končí a tak sa tieto krabičky odstraňujú z ďalšej hry

Lootboxová horúčka sa končí a tak sa tieto krabičky odstraňujú z ďalšej hry

 

Zdá sa, že vydavatelia si uvedomili, že takto to asi ďalej nepôjde a ustúpili svojej ziskuchtivosti.

Forza Motorsport 7 je ďalšou hrou, ktorá opúšťa segment lootboxov. A aj keď v tejto hre neboli platené, tak do istej miery ponúkali nefér výhody.

Prize Crates, ako sa lootboxy vo Forze Motorsport 7 nazývali totiž obsahovali autá a rôzne ďalšie kompetitívne výhody a preto by som sa nebránil faktu, že táto hra mohla byť pomenovaná ako pay-to-win hra. Autori hry, štúdio Turn 10 oznámilo, že systém je komplexný a jeho odstránenie chvíľu potrvá, no zatiaľ odstránili z lootboxov autá a ďalšie výhody, takže ak si ich otvoríte teraz, nájdete tam už iba vizuálne veci, ktoré nemajú vplyv na gameplay.

Autori sa pred vydaním ocitli pod paľbou kritiky, za zmenu vo VIP systémoch hry a aj kvôli spomínaným lootboxom. Systém v hre bol totiž vyslovene obťažujúci a otravujúci a hráči ho nepriali kladne.

Navyše, Turn 10 oznámili, že zo všetkých hier počnúc Forzou Motorsport 7 a taktiež aj z Forzy Horizon 4 odstránia tokeny, ktoré umožňovali priamy nákup in-game vecí za reálne peniaze. Zdá sa teda, že vo Forze už konečne nebudú žiadne mikrotransakcie, čo je len a len dobre.

Zdroj: eurogamer.net

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk