Kúpa Obsidianu Microsoftom je na 90% istá

Kúpa Obsidianu Microsoftom je na 90% istá

 

Zdá sa, že Microsoft pridá do svojho zoznamu first-party štúdií ďalší úlovok.

Web Kotaku sa od tajných zdrojov dozvedel, že špekulácie, že Microsoft plánuje kúpiť štúdio Obsidian sú takmer hotovou záležitosťou. Konkrétne to prezradili traja ľudia, ktorí sa priamo zúčastnili vyjednávaní. Podľa nich to nie je otázkou, či Microsoft Obsidian kúpi, ale kedy ich kúpi.

Štúdio Obsidian patrí v hráčskej komunite medzi obľúbené štúdia, ktoré však malo vždy obrovskú smolu okolnosti. Hry ako Knights of the Old Republic II či Fallout New Vegas boli vydané skôr ako boli pripravené, čo viedlo k sťažnostiam na bugy a nedokončenosť hry. Všetko to došlo do takého štádia, že štúdio skoro v roku 2012 zbankrotovalo a zachránili ho hráči úspešným Kickstarter projektom Pillars of Eternity.

Zdá sa tak, že Microsoft pridáva do svojho portfólia ďalšie štúdio. Po tom, čo už vlastnilo štúdia ako 343 (Halo), The Coalition (Gears of War), Turn 10 (Forza), Mojang (Minecraft) či Rare (Sea of Thieves) pridali v tomto roku Playground Games (Forza Horizon), Ninja Theory (Hellblade), Compulsion Games (We Happy Few), Undead Labs (State of Decay) a popri tom založili nové štúdio, The Initiative.

Zdroj: kotaku.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk