Forza Horizon 4 je napredávanejšia hra série. No FIFA 19 aj tak zvíťazila

Forza Horizon 4 je napredávanejšia hra série. No FIFA 19 aj tak zvíťazila

 

Assassin’s Creed Odyssey nemal až tak oslnivé výsledky.

Spoločnosť GfK zverejnila výsledky predaja fyzických kópií hier vo Veľkej Británii a výsledky asi nikoho neprekvapia.

Na prvom mieste sa umiestnila FIFA 19, ktorej predaje klesli o 64% oproti úvodnému týždňu, no napriek tomu to stačilo na udržanie prvenstva. Na druhé miesto sa dostal nový diel Assassin’s Creed Odyssey, ktorý sa ale predáva pomalšie ako predchádzajúci diel, Origins a to konkrétne o 26%. Analytici to z časti pripisujú tomu, že hráči sa presunuli k digitálnym verziám.

Na treťom mieste debutoval štvrtý diel Forzy Horizon. Hra sa predáva rýchlejšie ako tretí diel a to aj vo fyzických kópiách a aj digitálne. Hra je tak napredávanejšia hra série v UK. Microsoft sa taktiež pochválil veľkým zvýšením predplatiteľov služby Xbox Game Pass, práve vďaka tejto hre. Okrem toho, promovanie hry zdvihlo aj predaje ďalších hier v sérii, takže napríklad stará Forza Motorsport 5 sa dostala na 12. miesto.

Na štvrté miesto klesol Spider-Man, na piate sa dostal Super Mario Party, šiesty je Shadow of the Tomb Raider, na siedme sa prepracoval siedmy Tekken, ôsmy je remaster Crash Bandicoota, deviaty Project Cars 2 a TOP 10 nemôže existovať bez GTA V.

Zdroj: gamesindustry.biz

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk