Microsoft uvažuje o kúpe tvorcov Hitmana

Microsoft uvažuje o kúpe tvorcov Hitmana

 

Peniaze Microsoftu zjavne nechýbajú a štúdiá o ktoré majú záujem stále existujú.

Xbox divízia Microsoftu zbrojí pred ďalšou generáciou. Za niekoľko mesiacov vytvorili alebo kúpili dokopy 7 štúdií (The Initiative, Playground Games, Compulsion, Ninja Theory, Undead Labs, Obsidian, inXile), no vyzerá to tak, že ešte neskončili.

Herný insider Klobrille, ktorý úspešne predpovedal akvizíciu mnohých štúdií, totiž na fóre ResetEra prezradil, že Microsoft uvažuje o akvizícii dánskeho štúdia IO Interactive, ktorí sú najznámejší vďaka sérii Hitman. Druhý diel po reštarte vyšiel ešte len nedávno a zbiera veľmi dobré známky, hoci je známe, že prvý diel sa nepredával tak dobre, ako by sa očakávalo a hra takmer zabila štúdio.

Minimálne to spôsobilo to, že Square Enix sa vzdal štúdia a dvojka je tak vydávaná vydavateľom Warner Bros. Zdá sa však, že štúdio nie je v jednoduchej finančnej situácii a tak by financie Microsoftu určite pomohli.

Samozrejme, to, že Microsoft to zvažuje neznamená, že firma štúdio automaticky kupuje. Potenciálna dohoda môže padnúť na rôznych miestach, takže to netreba brať ako hotovú vec.

Zdroj: resetera.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk