Microsoft rokuje o kúpe so štúdiom, ktoré pracovalo na Playstation hrách

Microsoft rokuje o kúpe so štúdiom, ktoré pracovalo na Playstation hrách

 

Aké štúdio to je?

Včera sme vás informovali o tom, že Microsoft s nákupom štúdií ani zďaleka neskončil a v roku 2019 plánuje akvizíciu ďalších. Informoval o tom známy insider Klobrille, ktorý sa zatiaľ trafil ohľadom všetkých akvizícií Microsoftu a preto je jeho reputácia veľmi dobrá. Teraz prišiel s ďalšou informáciou, ktorá poteší zástupcov zeleného tábora.

Podľa jeho informácií je Microsoft v pokročilých štádiách rokovania o odkúpení štúdia, ktoré je známe najmä tým, že spolupracovalo so Sony na Playstation hrách. Podľa neho ide o stredne veľké štúdio. Samozrejme to neznamená, že dohoda je istá, iba to, že sa jedná.

Hneď sa objavili špekulácie o tom, ktoré štúdio by to mohlo byť. Samozrejme, first-party štúdiá ako Naughty Dog, Sony Santa Monica atď. to určite nebudú, nakoľko tie vlastní priamo Sony. Do úvahy teda pripadajú štúdia, ktoré sú technicky nezávislé ale spolupracujú so Sony.

Nakoľko ide o „stredne veľké“ štúdio, tak Kojima Productions asi môžeme taktiež vylúčiť a samotný Klobrille taktiež vylúčil štúdio Insomniac zodpovedné za Spider-Mana. Do úvahy teda pripadajú štúdiá ako Supermassive Games, ktoré pripravilo hru Until Dawn, Quantic Dreams, ktoré naposledy vydalo Detroit: Become Human, alebo napríklad aj Ready at Dawn, ktoré vytvorilo Playstation exkluzivitu The Order: 1886.

Klobrille podotkol, že názov štúdia neprezradí, aby nevyzeral hlúpo v prípade, že jednania stroskotajú. Aké štúdio je to podľa vás?

Zdroj: twitter.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk