Pracujú tvorcovia Gears of War na novej IP pre Xbox?

Pracujú tvorcovia Gears of War na novej IP pre Xbox?

 

Naznačuje to nová informácia.

Štúdio Coalition na tento rok chystá piaty diel série Gears of War - po novom už len Gears 5, bez „of War“. No zdá sa, že nejde o jediný projekt na ktorom pracujú. A nie, nehovoríme o tom, že popri regulérnom diely Gears sa chystá aj strategický spin-off Gears Tactics na štýl XCOMu.

Na sociálnej sieti LinkedIn má totiž Colin Penty, vývojár zo štúdia Coalition, zverejnené, že momentálne je vr ámci štúdia na pozícii Technical Art Director, no oveľa zaujímavejšie sú podrobnosti. V zozname projektov na ktorých pracoval je okrem Gears 4 a Gears 5 aj „Unannounced New IP“ pre Xbox One.

Z tohto zistenia môžeme vyšpekulovať niekoľko vecí. Vzhľadom na to, že tento projekt je na jeho profile umiestnený chronologicky úplne dole, je pokojne možné, že tam má iba zmienku o projekte, na ktorom štúdio pracovalo pred tým ako sa premenovali na The Coalition a začali pracovať výlučne na Gears sérii.

Druhou možnosťou však je, že Microsoft umožnil svojim štúdiám pracovať popri svojich hlavných sériách (343 má na starosti Halo, Coalition Gears a Turn 10 Forzu) aj na ďalších projektoch, čo by naznačovali aj informácie, ktoré sa objavili začiatkom roka 2018, že spoločnosť Storylab Productions spolupracuje so štúdiom Coalition Studios na novej IP.

Uvidíme, ktorá z týchto možností je tá správna. Každopádne, vzhľadom na to, že na 2019 je už nachystaný Gears 5, neočakávame, že by sme sa o tomto projekte (ak vôbec existuje) dozvedeli niečo nové v najbližšej dobe. Ale nechajme sa prekvapiť.

Zdroj: gamefragger.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk