Hráči na konzole Xbox sú najlepší, tvrdí štúdia

Hráči na konzole Xbox sú najlepší, tvrdí štúdia

 

Podľa všetkého môžeme teda debatu o tom, kto je najlepší odložiť.

Výroba spotrebnej elektroniky, spoločnosť LG a vydavateľ Activision sa spojili, aby vykonali test na vzorke viac ako 1400 hráčov s jednoduchou úlohou: Zistiť, ktorá platforma má tých najlepších hráčov.

Z nejakého neznámeho dôvodu síce vynechali hráčov na Nintendo konzolách a do testu boli zahrnuté platformy PC, Xbox One a Playstation 4. Podľa zistení z výskumu sú kráľmi hrania tí, ktorí majú konzolu Xbox One, pretože ich reakčné skóre je najnižšie zo všetkých.

„Viac ako 1400 hráčov sa zúčastnilo LG Elite Reaction Testu v spolupráci s Activisionom. PC hráčom sa počas tohto testu darilo suverénne najhoršie, pretože ich reakčná presnosť bola iba 67,7%, zatiaľ čo ako najlepší sa ukázali hráči na konzole Xbox, pretože ich reakčná presnosť bola na úrovni 77,1%,“ tvrdia výskumníci.

„Test spočíval v tom, že hráči museli kliknúť na cieľ, ktorý sa zo zeleného zmenil na červený a to čo najrýchlejšie. Celkové skóre sa následne vyrátalo z niekoľkých faktorov, ako napríklad presnosť, počet zásahov, počet minutí a to, ako rýchlo boli ciele zasiahnuté.“

„Celkové reakčné skóre ukázalo, že najlepšie reakcie majú hráči na konzole Xbox s priemerným skóre 79,7, druhý sa umiestnili hráči na Playstation so skóre 71,9 a na poslednom mieste sa umiestnili hráči na PC so skóre 62,2. Čo sa týka počtu trafených cieľov, Xbox hráči zvíťazili s 78% úspešnosťou, nasledovaní Playstation hráčmi s úspešnosťou 74% a na poslednom mieste boli opäť PC hráči s úspešnosťou 70%.“

PC hráči zas sú podľa výskumníkov najrýchlejší „na spúšti.“

Ak chcete tento test absolvovať aj vy, stačí kliknúť na tento web a môžete začať. 

Zdroj: dailystar.co.uk

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk