Microsoft posilňuje: Jeden z tvorcov God of War prešiel do konkurenčného tábora

Microsoft posilňuje: Jeden z tvorcov God of War prešiel do konkurenčného tábora

Veteráni herného priemyslu sa združujú v novom štúdiu.

Oblasť okolo Los Angeles a San Francisca je pre herných vývojárov zasľúbenou zemou. Technologické zázemie tejto oblasti zaručuje výskyt tých najnadanejších herných vývojárov v USA a preto je logické, že keď sa Microsoft rozhodol založiť nové štúdio, tak voľba jeho umiestnenia padla práve na túto oblasť.

Štúdio má názov The Initiative a je vedené bývalým šéfom Crystal Dynamics (séria Tomb Raider), Darrellom Gallagherom. Vzhľadom na to, že štúdio je úplne nové, najdôležitejšou vecou je získanie tých správnych vývojárov. Preto sa k štúdiu v posledných mesiacoch pridali vývojári hier ako Red Dead Redemption 2, Metal Gear Solid V, Tomb Raider, Batman: Arkham Knight, Uncharted či Sunset Overdrive.

Najnovším prírastkom do štúdia je však herný dizajnér Chris O’Neill, ktorý naposledy pracoval na oceňovanej Playstation 4 exkluzivite God Of War.

Je zrejmé, že vzhľadom na nedávne otvorenie štúdia sa hry od The Initiative tak skoro nedočkáme a všeobecný konsenzus hernej komunity je, že ich hra príde až na konzolu Xbox Scarlett, teda pre ďalšiu konzolovú generáciu.

Zdroj: windowscentral.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk