Microsoft: Chceme vydávať jednu AAA exkluzivitu každý štvrťrok

Microsoft: Chceme vydávať jednu AAA exkluzivitu každý štvrťrok

 

Konečný počet odkúpených štúdií bude asi o dosť vyšší.

Spoločnosť Microsoft začala vo veľkom zbrojiť na budúcu generáciu konzol. Vytvorila nové štúdio a kúpila 6 ďalších a podľa informácií z vnútra spoločnosti sa plánuje pokračovať aj v tomto roku. Stratégia Microsoftu je podľa jeho šéfa, Satyu Nadellu byť Netflixom herného priemyslu a mať herné štúdiá, ktoré budú vytvárať hry aké chcú, aby motivovali hráčov k predplateniu služby Xbox Game Pass častým pridávaním nového obsahu.

Niečo viac nám Nadella prezradil počas hovoru s investormi po tom, čo zverejnili svoje kvartálne výsledky: „Microsoft verí, že nové štúdiá pomôžu dosiahnuť primárny cieľ a to je vydávať jednu AAA hru každý kvartál za cieľom posúvať Xbox Game Pass. No napriek tomu nechceme náhliť tieto nové štúdiá k produkcii hier, ktoré nie sú plne vyvinuté a veríme, že na to, aby sme z týchto akvizícii videli nejaké ovocie, im musíme dať nejaký čas na vývoj.“

Momentálne spoločnosť vlastní 12 štúdií, takže uvidíme pri akom čísle skončia. Každopádne, je to veľmi smelý plán a pochybujeme, že sa im podarí dodržať tento cieľ, ak ešte nezainvestujú do ďalších štúdií.

Zdroj: resetera.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk