Titanfall 3 nie je vo vývoji! Namiesto neho sme dostali free-to-play Battle Royale hru Apex Legends

Titanfall 3 nie je vo vývoji! Namiesto neho sme dostali free-to-play Battle Royale hru Apex Legends

 

Čo sa to dopekla deje?

Včera sme vás informovali o tom, že Respawn predstaví free-to-play Battle Royale hru zasadenú do Titanfall univerza s názvom Apex Legends. Ako jeden z dôvodov je ten, že vraj Titanfall 3 zmenil engine a jeho vývoj tak bude trvať dlhšie. Táto správa pochádzala od Jasona Schreiera z Kotaku, no veci sa vyvinuli trochu inak.

Áno, Apex Legends bol ohlásený a zároveň vydaný. Áno, skutočne ide o Battle Royale hru zasadenú do Titanfall univerza, no Titanfall 3 nie je vo vývoji. Apex Legends je jeho náhradou.

Jason Schreier podotkol, že si je na 100% istý, že Titanfall 3 bol vo vývoji, no vyzerá to tak, že hra sa morfovala do tejto podoby, čo je obrovským sklamaním pre fanúšikov série.

Zdá sa teda, že neuspokojivé predaje dvojky nakoniec sériu zabili, alebo jednoducho sa Respawn momentálne necítil na to, aby pripravil tretí diel a radšej sa rozhodol naháňať Battle Royale trend. Alebo jednoducho EA po odkúpení štúdia rozhodlo, že toto je niečo, čo od Respawnu chcú. To však dáva jasný signál tomu, že v najbližšom období asi trojku očakávať nemusíme.

„Existujú ľudia, ktorý si myslia, že na trhu je príliš veľa Battle Royale hier, alebo že je to fádne. Svet si myslel, že robíme na Titanfall 3, no nerobíme, toto je hra na ktorej pracujeme,“ povedal producent Respawnu Drew McCoy.

Ďalšou otázkou je, prečo sa Respawn a EA rozhodli ohlásiť a zároveň v rovnaký deň hru aj vydať. Odpoveď je jednoduchá. Lebo je to EA: „Robíme free-to-play hru, ktorá má lootboxy a je to po tom, čo sme boli odkúpený spoločnosťou EA a nie je to Titanfall 3. Je to perfektný recept na to, ako pokaziť marketing, takže načo by to bolo dobré? Tak sme hru vydali a nechali sme hráčov aby si ju rovno zahrali,“ povedal McCoy.

Poznámka autora: Včera som si už zahral zopár zápasov a aj keď moje srdce plače, že Titanfall 3 tak skoro neuvidíme, tak som sa veľmi bavil (článok dám dokopy hádam dnes). Zároveň však opäť musím nechápavo pokrútiť hlavou. Prečo vydalo EA hru tesne predtým ako má vydať Anthem? To sa nepoučili zo TF2 BF1 situácie? Rozumiem, že hry nerobí jedno štúdio, no toto plánovanie je trochu na smiech. Trochu to vyzerá, že kvartálne výsledky EA sú zatiaľ tak trochu tragické a potrebujú si ich nutne zlepšiť pred koncom finančného roka. Zároveň som zvedavý komu prospeje mať dve Battle Royale hry od jedného vydavateľa, nakoľko DICE chystá Firestorm do Battlefield V v marci...Kanibalizmus na najvyššej úrovni.

Apex Legends je dostupný zdarma na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: Gameinformer/Eurogamer/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk