Xbox mal šéfa, ktorý neveril, že konzola môže byť úspešná

Xbox mal šéfa, ktorý neveril, že konzola môže byť úspešná

 

Paradoxy sa dejú.

Fanúšikovia zeleného tábora si určite s nechuťou spomenú na meno Don Mattrick. Ide o bývalého šéfa Xbox divízie, ktorému dávajú za vinu celú katastrofu okolo predstavenia konzoly Xbox One. Od jej online DRM požiadaviek, cez zameranie sa na Kinect až po vysokú cenu oproti konkurencii. Všetko to napokon vystihuje jeho komentár, že „pre ľudí, ktorí nemajú stabilné internetové pripojenie majú k dispozícii skvelý produkt, ktorý sa volá Xbox 360.“

Mattrick opustil Microsoft ešte pred vydaním konzoly Xbox One, v júli 2013 a presunul sa do spoločnosti Zynga, z ktorej bol následne vyhodený v roku 2015.

S týmto človekom sa spája jedna paradoxná príhoda, ktorú uverejnil jeden z „otcov“ Xboxu, Seamus Blackley. Ten sa po vytvorení prvého Xbox prototypu vybral na obchodné stretnutia s vývojárskymi štúdiami, aby ich zasvätil do plánov Microsoftu, vydať hernú konzolu. Počas tejto cesty zamieril do štúdia EA Canada, kde bol v tom čase Don Mattrick jedným z vysokopostavených ľudí. Ten mu podľa jeho slov „chcel zablokovať to, aby vystúpil pred zástupcami a vývojármi štúdia, pretože neveril, že konzola od Microsoftu je možná.“ Blackley to označil ako jeden z najhorších zážitkov pri tvorbe konzoly.

Je teda paradoxom, že človek, ktorý sám neveril v úspech a možnosť existencie konzoly sa nakoniec stal jej šéfom.

Zdroj: GamingBolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk