Nový Xbox One vyjde už v máji tohto roka! Plne digitálna, lacná konzola

Nový Xbox One vyjde už v máji tohto roka! Plne digitálna, lacná konzola

 

Predchádzajúce špekulácie sa napĺňajú.

Xbox Maverick je kódové označenie Xbox One S konzoly, ktorá však bude vydaná bez mechaniky a teda pôjde o prvú, čisto digitálnu konzolu. O jej existencii sa už v posledných týždňoch hovorilo, no teraz sme sa dozvedeli aj ďalšie podrobnosti.

Konzola má mať názov Xbox One S All-Digital Edition. Predobjednávky konzoly sa začnú v apríli tohto roka a jej vydanie naplánované na 7. máj 2019. Cena tejto konzoly je zatiaľ neznáma, no vzhľadom na to, že mechanika patrí medzi najdrahšie komponenty pri stavbe konzoly, očakáva sa, že jej cena by mala byť na úrovni 150-190€.

Čo však s krabicovými verziami hier, ktoré máte doma? Podľa dostupných informácií bude možné zameniť fyzické verzie hier za digitálne. To, ako bude tento proces fungovať, a hlavne, ako bude fungovať v krajinách, kde neexistujú oficiálne Microsoft Stores zatiaľ nevedno.

Okrem toho sme sa dozvedeli, že Microsoft plánuje k vydaniu tejto konzoly vydať aj Fortnite Edition konzoly, ktorá príde s predinštalovanou hrou Fortnite, čo je vzhľadom na popularitu hry ideálny spôsob ako konzolu predať.

Ďalšie informácie hovoria o tom, že Halo: The Master Chief Collection bude čoskoro oznámená na PC a Microsoft tak splní prosby veľkej časti fanúšikov série. A človek, ktorý leakol všetky tieto informácie prezradil aj to, prečo Microsoft na minuloročnej E3 neukázal Halo Infinite, ale iba engine demo z hry. Podľa jeho informácií vyzerá hra údajne tak dobre, že by ostatné hry na konferencii vyzerali zastarane a štúdio sa preto rozhodlo, že s predstavením hry počká.

Zdroj: Thurrot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk