Microsoft vám umožní streamovať PC hry do konzoly Xbox One

Microsoft vám umožní streamovať PC hry do konzoly Xbox One

Užitočná funkcia pre mnohých sa stáva skutočnosťou.

Už niekoľko rokov majú hráči na konzole Xbox možnosť streamovať Xbox hry prostredníctvom Windows 10 aplikácie na monitor počítača. Užitočnosť má táto funkcia vtedy, keď je televízia obsadená a vy sa chcete hrať a vaša mam chce pozerať telenovelu (napríklad). Nikdy to však nefungovalo opačne, čo bola veľká škoda. Mnoho hráčov má totiž výkonné PC a niekedy sa chcú rozvaliť pred televízorom s gamepadom v ruke. No prenášať celý počítač nie je až tak jednoduché.

Zdá sa však, že Microsoft po novom umožní aj toto. Vyšla totiž aktualizácia pre aplikáciu Wireless Display, ktorá vám umožní streamovať plochu z operačného systému Windows priamo do konzoly Xbox One. Ak teda budete mať chuť po novom ukázať niečo z plochy na televízore, tak máte možnosť to spraviť aj takto, alebo môžete hrať vašu obľúbenú Steam hru na konzole, kde síce musíte rátať s vyššou odozvou, no z vlastného testovania vieme povedať, že je to celkom užitočná funkcia.

Táto aplikácia však zatiaľ podporuje hranie iba prostredníctvom gamepadu, no s plánovanou podporou klávesnice a myši na konzole Xbox One by sa to mohlo v budúcnosti zmeniť.

Zdroj: Twitter

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk