Niekto klame: Gearbox a dabingový herec Troy Baker sa obviňujú, koho vinou je absencia Rhysa

Niekto klame: Gearbox a dabingový herec Troy Baker sa obviňujú, koho vinou je absencia Rhysa

Borderlands 3 príde o jeden zo známych hlasov.

V prvom traileri Borderlands 3 ste pravdepodobne postrehli postavu Rhysa. Táto postava nám bola predstavená prostredníctvom hry Tales from Borderlands a fanúšikovia univerza si ju hneď zamilovali. Postavu daboval známy dabingový herec Troy Baker (Joel z The Last of Us, Sam Drake z Uncharted 4, Booker DeWitt z Bioshock Infinite...) a preto, keď sa táto postava objavila v traileri, hneď sa fanúšikova začali pýtať Troya, či si úlohu zopakuje.

Ten však počas podujatia v Melbourne povedal, že úlohu si nezopakuje, pretože nebol ani len oslovený: „Nesúhlasím s tým, ako Gearbox pristupuje k tejto postave. Chcem, aby v štúdiu vedeli, že keď plánujú priniesť do hry postavy z Tales from Borderlands, tak by to malo byť s hercami, ktorí sa pričinili o vznik týchto postáv a nemali byť robiť len tak zmenu dabingového herca, pretože je to pre fanúšikov dôležité.“ Baker taktiež povedal, že o prítomnosti Rhysa v Borderlands 3 sa dozvedel až po tom, čo videl prvý trailer. Zdá sa teda, že sa mu veľmi nepáči, čo sa okolo „jeho“ postavy udialo.

Lenže, do tejto konverzácie sa vložil prezident Gearboxu, Randy Pitchford, ktorý tvrdí niečo úplne iné. Podľa toho, čo mu prezradil šéf audia v Gearboxe, bol Troy s ponukou návratu oslovený, no ten ju odmietol.

To vyvoláva samozrejme otázku, kto z týchto dvoch pánov klame. Alebo existuje nejaké iné vysvetlenie? Teoreticky možno bol s ponukou oslovený Bakerov agent, no suma, ktorá tam svietila bola príliš nízka a preto ju agent hneď odmietol a Baker o tom ani nevedel. Možno. Každopádne z Bakera sa v posledných rokoch stala hviezda herného dabingu a jeho cena určite stúpla. Alebo možno existuje nejaké iné vysvetlenie, ktoré pochopíme až po tom, ako si hru zahráme.

Borderlands 3 vychádza 13. septembra na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk