Nová konzola, nové predplatné a náznak E3. To bol Inside Xbox

Nová konzola, nové predplatné a náznak E3. To bol Inside Xbox

 

Ďalší diel relácie sa skončil.

Microsoft včera odvysielal tretí diel druhej série svojej relácie Inside Xbox v ktorej nám predstavuje novinky na platforme Xbox. Aj tento diel bol plný ohlásení, predstavení a oznámení, takže si ich poďme ukázať:

1. Xbox One S All-Digital Edition

Tak ako sa špekulovalo, Xbox One S All-Digital Edition je skutočnosťou. Čisto digitálna konzola bez optickej mechaniky, ktorá však ponúkne nižšiu cenu ako štandardná edícia Xbox One S. Oficiálna uvádzacia cena konzoly je 229,99€ na našom trhu, pričom podľa informácií Microsoftu by táto konzola mala byť vždy o 40-50€ lacnejšia ako Xbox One S. V balení konzoly nájdete trojicu hier Minecraft, Sea of Thieves a Forzu Horizon 3. Dátum vydania konzoly je 7. máj.

2. Xbox Game Pass Ultimate

Taktiež dlho špekulovaná služba, ktorá sa konečne dočkala predstavenia. Xbox Game Pass Ultimate kombinuje Xbox Game Pass a Xbox Live Gold do jednej služby a to za cenu 14,99€ mesačne, čo je o 5€ menej, ako keby ste si obe služby predplatili osobitne. Zatiaľ nevieme dátum vydania tejto služby, no nepochybne sa jej čoskoro dočkáme.

3. Novinky v Game Bar

Microsoft predstavil nové funkcie Game Baru, ktorý sa nachádza vo Windows 10. Po novom si teda budete môcť spustiť priamo počas hrania Spotify, monitorovať hardvér, chatovať s priateľmi, alebo nastavovať zvuk.

4. Anniversary Update v Sea of Thieves

Štúdio Rare nám predstavilo ďalšie podrobnosti o svojom Anniversary Update pre Sea of Thieves, ktorý má vydanie naplánované na 30. apríl. Tento update prinesie Arena mód a taktiež príbehové questy nazvané Tall Tales. Chýbať nebude ani možnosť varenia a lovenia rýb.

5. Ďalšie hry dostali podporu Xbox One X

Okrem spätnej kompatibility má Microsoft aj zaujímavý program, kedy upravuje hry z konzoly Xbox 360 a pridáva im 4K rozlíšenie pri hraní na konzole Xbox One X. A zoznam takto vylepšených hier sa značne rozšíril. V prvom rade sa zlepšenia dočkala hra Ninja Gaiden 2. Okrem toho dvojica Fable hier: Fable 2 a Fable 3 a taktiež aj trojica Splinter Cell hier: Splinter Cell: Double Agent, Splinter Cell: Conviction a Splinter Cell: Blacklist.

6. Star Wars Jedi: Fallen Order a Rage 2

Zopár drobností o oboch očakávaných hrách nám predstavili vývojári.

7. Malý teaser pred E3 2019

V šou sa ukázal aj šéf Xbox divízie Phil Spencer, ktorý prezradil, že sa na E3 dočkáme nových hier od Microsoft štúdií, že tento rok sa opäť uskutoční Xbox Fan Fest pre 700 fanúšikov a taktiež prezradil aj to, že momentálne testuje Project xCloud. Nič konkrétne sme sa však nedozvedeli.

Zdroj: Xbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk