To vážne Bethesda? Big Fu*king Gun v Rage 2 uzamknutá za špeciálnou edíciou

To vážne Bethesda? Big Fu*king Gun v Rage 2 uzamknutá za špeciálnou edíciou

Ďalšia zbytočná kontroverzia.

Ak ste sledovali rôzne trailery a videá z hrateľnosti očakávanej hry Rage 2, možno ste si na niekoľkých záberoch všimli, že hlavná postava si od svojho kamaráta Doom Guya, požičala zbraň BFG (Big Fucking Gun). Táto legendárna zbraň v Doom sérii pôsobí ako instant „delete“ tlačidlo na nepriateľov a je spätá s touto sériou.

Takže jej príchod do Rage 2 je celkom veľkou vecou, na ktorú sa fanúšikovia tešia. Niektorí sa však tešia predčasne. Bethesda totiž zverejnila trailer v ktorom predstavuje Pre-order bonusy a taktiež aj obsah Deluxe edícií hry. A z neho je jasné, že BFG 9000 bude uzamknutá za touto edíciou, ktorá stojí o 20€ viac, ako bežná edícia. V krabicovej verzii sa volá Deluxe Wingstick Edition.

Samozrejme, fanúšikovia hry sa začali okamžite pýtať komunitných manažérov Bethesdy o vyjasnenie situácie a toto je ich vyjadrenie: „Pri vydaní hry bude BFG dostupné ako prémiový predmet iba v Deluxe a Collector’s edíciách hry.“

Tak, a máme po paráde. Ak si chcete zahrať hru s BFG 9000, tak si budete musieť priplatiť. Alebo dúfať, že sa Bethesda jedného dňa zmiluje a sprístupní túto zbraň aj pre ostatných hráčov.

Rage 2 vychádza 14. mája na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: Bethesda

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk