Tvorcovia Anthem vinia z neúspechu hry hráčov. Prechod hry na free-to-play je možnosťou

Tvorcovia Anthem vinia z neúspechu hry hráčov. Prechod hry na free-to-play je možnosťou

 

Situácia okolo hry bude ešte zaujímavá.

Anthem od Bioware nedopadol tak, ako by si štúdio a jeho fanúšikovia želali. Problémy pri vývoji hry sú už dnes takmer legendárne a hra ani po troch mesiacoch od vývoja nie je v stave s ktorým by boli fanúšikovia spokojní. Keď k tomu prirátame odklad niektorých očakávaných prídavkov, katastrofa je na stole.

Aj samotné EA oznámilo, že hra sa nepredávala tak dobre, ako by očakávali, no na druhej strane vyjadrili tvorcom z Bioware a budúcnosti hry plnú podporu. Čo to však znamená, to zatiaľ nevieme. Alebo, žeby áno?

Na internete sa objavili informácie z vnútra štúdia Bioware, ktoré prezrádzajú myšlienkové pochody a aj dôvody slabých predajov hry. Samozrejme, ide o neoverené informácie, takže ich treba brať s rezervou, no užívateľ, ktorý s nimi prišiel už má na konte niekoľko potvrdených leakov.

Hra údajne príde do služby EA Access a to už v júli tohto roka, teda v čase, kedy má služba prísť na konzolu Playstation 4.

Vedenie a lídri v štúdiu Bioware údajne z neúspechu hry vinia hráčov. Kvôli ich nadávkam a hejtu sa údajne hra nepredávala tak dobre, ako by dúfali. Taktiež vinia Electronic Arts, ktorí hru vydali napriek stavu v ktorom bola s odôvodnením, že ide o Game as Service hru a teda môže byť opravená po vydaní. To však znamená, že prvý dojem z hry pre hráčov bol zlý.

Anthem údajne predal 3,7 milióna kópií do marca 2019, čo je o 2,3 milióna menej, ako predpokladalo EA.

Jediný dôvod, prečo EA zostáva pri podpore hry je to, že podobnú hru vo svojom portfóliu nemá. Každopádne, keď patche a pridanie hry do EA Access nezlepšia čísla hry, EA údajne zvažuje o prechode na F2P model.

Bioware „pracuje ako šialené“ na opravách, vylepšeniach a novom obsahu. Hráči môžu očakávať „stats screen“ po ktorom fanúšikovia volajú a taktiež aj redizajn lootu.

Takže to vyzerá, že Bioware ani EA zatiaľ Anthem neopúšťajú, no dúfajú že snahou v najbližšom období naberú správny kurz.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk