Kliatba športových hier pokračuje: Neymar bude tvárou FIFA 20 a tak sa okamžite zranil

Kliatba športových hier pokračuje: Neymar bude tvárou FIFA 20 a tak sa okamžite zranil

 

Uvidíme, ako dopadne jeho ďalšia sezóna.

Ak ste fanúšikom športových hier od EA, určite ste počuli o „kliatbe športovca na obale hry.“ Ide o teóriu, ktorá hovorí, že každý športovec, ktorý sa objaví na obale hry EA Sports bude mať niečím pokazenú nasledujúcu sezónu. Samozrejme, ide len o konštatovanie s určitou dávkou humoru, no častokrát sa táto „kliatba“ aj naplní.

Asi najčastejšie sa to objavuje v súvislosti so sériou Madden. Z 21 Atlétov, ktorí sa objavili na obaloch série Madden počas posledných 19 rokov, až 15 malo počas nasledujúcej sezóny Amerického futbalu buď vážne zranenie, rapídny prepad výkonnosti, alebo iné problémy. A prakticky to isté sa pripisovalo UC bojovníčke Ronde Rousey po tom, čo bol odhalený obal na UFC 2. Dovtedy neporazená bojovníčka totiž hneď na druhý deň po odhalení obalu padla v boji.

Prečo o tom hovoríme? Pretože predvčerom sa objavila informácia, že hlavnou hviezdou nového ročníka FIFA 20 bude Neymar Jr., hráč francúzskeho PSG.


Prešli však iba necelé dva dni a Neymar Jr. sa počas priateľského zápasu s Katarom zranil a bude musieť vynechať celý turnaj Copa America. Vyzerá to teda, že „Madden curse“ sa prenáša aj na futbalové trávniky.

Čo sa týka samotnej hry FIFA 20. Tá bude pravdepodobne ohlásená na podujatí EA Play, no vývojári už vopred informovali fanúšikov, že do nového dielu plánujú priniesť vylepšenia z hľadiska bránenia a pohybu AI hráčov po ihrisku. Do hry taktiež prinesú „planned tackling“ a zlepšené bude taktiež správanie brankárov. Uvidíme, či majú vývojári aj nejaké eso v rukáve.

Zdroj: Sportbible

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk