V Gears 5 si budete môcť postaviť vlastnú mapu

V Gears 5 si budete môcť postaviť vlastnú mapu

 

Do hry prichádza štvrtý pilier.

Fanúšikovia Gears vedia, že dobrá Gears of War hra sa skladá z troch základných pilierov. Prvým je dlhá kampaň, druhým je prepracovaný mód Hordy a tretím je klasický PvP multiplayer. Vyzerá to však tak, že s príchodom piateho dielu pribudne do hry štvrtý pilier. Ten má názov Escape a bol odprezentovaný na E3 2019.

Escape je PvE kooperatívny mód pre troch hráčov, ktorý dostane v hre vlastný príbeh a vlastné postavy. Jeho premisa spočíva v existencii špeciálneho oddielu Gears vojakov, ktorý sa schválne necháva zajať Snatchermi (s ktorými sme mali tú česť v štvorke), ktorí ich prenesú do Swarm hniezda do ktorého následne umiestnia plynovú bombu a zničia hniezdo z vnútra.

Čo je však ešte zaujímavejšie, tento mód dostane vlastný editor máp. Respektíve nástroje na budovanie mapy. Ak by sme to mali prirovnať k už existujúcim hrám, tak pravdepodobne by sme to prirovnali k Doom SnapMap. Máte k dispozícii bloky mapy z ktorých si vystaviate vlastný level. Fungovanie tohto systému nám predstavila redakcia IGN vďaka ich IGN First.

Štúdio Coalition taktiež prezradilo, prečo sme na E3 2019 nevideli žiadne nové zábery z kampane. Podľa nich sa rozhodli pre postupné odhaľovanie jednotlivých častí hry a mód Escape dostal prednosť, pretože je úplnou novinkou v sérii. Zvyšné časti sa dočkajú predstavenia ešte pred vydaním hry, ktoré je naplánované na 10. septembra na Xbox One a PC.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk