Microsoft si patentoval ovládač pre mobilné hranie

Microsoft si patentoval ovládač pre mobilné hranie

 

S príchodom xCloud jeho existencia naberá reálne kontúry.

Momentálnou stratégiou Microsoftu je to, aby umožnili hráčom hrať ich hry, vrátane všetkých Xbox exkluzivít na ktoromkoľvek zariadení. Konzola a PC sú samozrejmosťou a zvyšné zariadenia by mal pokryť Project xCloud, pokus Microsoftu o prienik medzi streamovacie hranie. A zdá sa, že Microsoft pracuje aj na vlastnom riešení, ako hrať na smartfóne.

Dnes bol zverejnený patent s názvom „Charging device for removable input modules,“ ktorý popisuje existenciu zariadenia s oddeliteľnými časťami, ktoré by sa dali pripojiť na ktorékoľvek zariadenie s dotykovou obrazovkou a poskytnúť možnosti klasického ovládania hier. Na obrázku sú znázornené dva moduly, pričom na jednom je umiestnený smerový kríž, analógová páčka a „view“ tlačidlo a na druhom sú AXBY tlačidlá, analógová páčka a „home“ tlačidlo.

Okrem toho je tam aj dock, ktorý by mal slúžiť na nabíjanie oboch častí. Na druhom obrázku je zas znázornené, ako by takéto ovládače mohli byť upevnené na zariadení a prepojené môžu byť buď priamo cez kábel, alebo cez bezdrôtovú technológiu (pravdepodobne Bluetooth).

Celý patent si môžete pozrieť tu. Takéto riešenie by bolo určite prijateľné pre tých, ktorí chcú streamovanie využívať, no zároveň nechcú so sebou nosiť gamepad.

Zdroj: FPO

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk