inXile: Wasteland 3 je našim Falloutom

inXile: Wasteland 3 je našim Falloutom

 

Čaká nás ďalšia kvalitná RPG hra?

História sérií Wasteland a Fallout je navždy spätá. Obe populárne RPG série vzniky v útrobách štúdia Interplay a priniesli hráčom jedny z najlepších RPG danej doby. Lenže, ani to nezachránilo spoločnosť a po jej krachu sa cesty týchto dvoch značiek rozišli. Fallout pre seba získala Bethesda, pôvodní tvorcovia hry založili štúdio Obsidian a Brian Fargo, zakladateľ Interplay si založil štúdio inXile a podarilo sa mu získať práva na značku Wasteland.

A momentálne sa chystá vydanie tretieho dielu. Vývojári sľubujú viac ako 50 hodín hrania, veľké možnosti volieb pri rozhovoroch, komplexnú hrateľnosť a plnú podporu DLC obsahu po vydaní: „Chceme podporovať hru. Máme toho mnoho pripraveného, nie len z hľadiska patchov, ale aj nových levelov, ďalších príbehov a iného obsahu, ktorý budeme postupne vydávať,“ povedal Brian Fargo.

Dôvodom, prečo im je to umožnené sú samozrejme peniaze Microsoftu, ktorý koncom minulého roka kúpil štúdio: „Predtým sme si neboli istí, či budeme môcť hru dlhodobo podporovať. Vďaka podpore Microsoftu však plánujeme podporu pre Wasteland 3 na dlhý čas a pri sérii chceme zostať počas najbližšej dekády. Toto je náš Fallout.

Je paradoxom, že aj inXile (cez Wasteland) a aj Obsidian (cez The Outer Worlds) sa snažia urobiť svoj vlastný Fallout v čase, keď Bethesda, vlastník značky, odmieta spraviť klasický Fallout (ehm. Fallout 76).

Wasteland 3 má naplánované vydanie ešte počas tohto roka, no konkrétny dátum zatiaľ nevieme. Hra príde na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: Gamingbolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk