Xbox One dostane redizajnovanú hlavnú plochu

Xbox One dostane redizajnovanú hlavnú plochu

 

Opäť.

Microsoft si veľmi obľúbil meniť tzv. dashboard konzoly Xbox One. Kompletným redizajnom prešla táto hlavná plocha konzoly už niekoľkokrát a dôvody boli vždy rôzne. Raz to bolo menšie zameranie na Kinect, inokedy to bola veľmi zlá svižnosť systému. Každopádne, ked sa chcete pokochať jednotlivými verziami, tak v tomto videu je celkom solídny prehľad.

A teraz prichádza ďalší. Síce nie veľký, ale všimnú si ho určite všetci používatelia konzoly. Doteraz fungovala hlavná plocha tak, že úplne hore bolo päť rôznych sekcií: Plocha, Mixer, Game Pass, Store a Community. To sa zmení. Po novom bude už len jedna hlavná plocha a ďalšie štyri sú presunuté nižšie a prístupné cez skratky.

Dôvod tejto zmeny je jednoduchý. Čím viac toho na ploche bolo, tým pomalšia bola konzola a táto zmena by mala fungovanie na konzole Xbox One zrýchliť.

Druhá zmena sa týka digitálneho asistenta Cortana. Tá sa už po novom nebude dať spustiť ani pomocou Kinectu a ani pomocou mikrofónu na headsete. Prakticky jediný spôsob spustenia bude Cortana aplikácia na smartfóne alebo cez reproduktory Alexa. Tu je zas dôvod ten, že hráči túto funkciu nepoužívali (podľa Microsoftu ju používalo menej ako 1% hráčov).

Táto aktualizácia hlavnej plochy bude postupne sprístupnená hráčom v Xbox Alpha Preview programe a pre všetkých užívateľov konzoly na jeseň tohto roka.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk