Šéf Respawnu sa ospravedlnil fanúšikom za urážky zo strany vývojárov

Šéf Respawnu sa ospravedlnil fanúšikom za urážky zo strany vývojárov

Základné pravidlo bolo porušené.

Aj keď herná komunita patrí medzi tie agresívnejšie, tak úlohou vývojárov a komunitných manažérov je nikdy nepodľahnúť emóciám, pretože situácia nedopadne dobre. A presne to sa stalo pri vydaní nového in-game podujatia v populárnej Battle Royale hre Apex Legends. Iron Crown totiž priniesol okrem solo módu aj 200$ v mikrotransakciách a po kritike nespokojnej komunity sa niektorí vývojári pustili do roztržky s hráčmi.

Toto porušenie základného pravidla však nevyriešilo a akurát pokazilo reputáciu vývojárov v očiach fanúšikov. Takže nastal čas na „damage control.“ O slovo sa totiž prihlásil šéf štúdia Respawn, Vince Zampella.

Ten sa ospravedlnil fanúšikom s odkazom, že „nechce aby bol toto spôsob, ako sa štúdio Respawn prezentuje.“

„Niektorí naši ľudia prekročili hranicu svojimi komentármi. Ospravedlňujem sa našim fanúšikom, ktorí boli urazení. Vždy budem stáť za tímom v štúdiu Respawn a podporovať ich upozorňovanie na toxické a nepríjemné správanie, ktoré smeruje na nich, na ich rodiny a milovaných. No nemali by sme k tomu prispievať a tvoriť tak situácie, ktorým sa chceme vyvarovať. Musíme viesť príklad. Minulý týždeň sme to neurobili a v budúcnosti budeme lepší. Mať otvorený a zdravý vzťah s fanúšikmi je veľmi dôležité pre všetkých v štúdiu Respawn.“

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk