Cyberpunk 2077 vám nedovolí vybrať pohlavie, iba „typ tela“

Cyberpunk 2077 vám nedovolí vybrať pohlavie, iba „typ tela“

CD Projekt otvára brány.

Nie je to tak dávno, čo boli vývojári zo štúdia CD Projekt RED obvinení určitou skupinou ľudí zo sexizmu a homofóbie. Mohol za to jeden jediný plagát, ktorý sa nachádzal v hre. Vývojári sa obraňovali a tvrdili, že ich hra je „progresívna“ a umožní hráčom byť kým chcú byť. A teraz predstavili to, ako to chcú dosiahnuť.

Po E3 deme v minulom roku bola hra kritizovaná za slabé možností pri tvorbe postavy. A tak to vývojári kompletne prekopali. A výsledkom toho, že editor postáv vo verzii hry, ktorá bola prezentovaná na Gamescome už nemá možnosť výberu pohlavia.

Systém fungovania vysvetlila vývojárka Marthe Jonkers: „Náš editor postáv je na rozdiel od minulého dema oveľa prepracovanejší a dáva vám oveľa viac možnosti. Napríklad si nevyberáte pohlavie. Proste nevyberáte. Nevyberáte si, či chcete byť chlapom, alebo ženou, vyberáte si iba typ tela. Pretože chceme, aby ste si vytvorili postavu podľa svojich predstáv.“

Takže, keď si vyberiete typ tela budete si môcť vybrať hlas. Jeden ktorý znie ako mužský a druhý, ktorý znie ako ženský. No podstatné je, že si môžete vybrať. A tým pádom sa spojiť s postavou spôsobom akým chcete. Taktiež budete mať možnosť vybrať si mnoho farieb pleti, tetovaní a účesov. Chceme dať totiž hráčom slobodu, aby si vytvorili postavu akú chcú a hrali s ňou tak, ako chcú.“

„Chceme vytvoriť hru, ktorá príjme všetkých.“

Zatiaľ čo jedna skupina si toto rozhodnutie autorov pochvaľuje, druhá skupina štúdio kritizuje, že sa „podlizuje“ malej a hlučnej skupinke, ktorú hra ako taká ani nezaujíma.

Cyberpunk 2077 vychádza 16. apríla na PC, Xbox One a Playstation 4.

Zdroj: Comicbook

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk