Playstation 5 a Xbox Scarlett budú vyžadovať konštantné pripojenie na internet?!

Playstation 5 a Xbox Scarlett budú vyžadovať konštantné pripojenie na internet?!

 

Aspoň podľa vývojára série NHL.

Zdá sa, že Microsoft mal s Xbox One nakoniec pravdu, akurát s ňou prišiel príliš skoro. Konzola mala pôvodne vyžadovať neustále pripojenie na internet, no Microsoft po krutej spätnej väzbe od fanúšikov od tohto kroku upustil. No podľa vyjadrenia vývojára NHL 20 sa always-online konzoly stanú realitou a Playstation a Xbox tak pôjdu do budúcej generácie spolu.

Vývojár štúdia EA Canada William Ho v podcaste Electric Playground, ktorý si môžete pozrieť celý nižšie. Okrem klasickej prezentácie nového dielu NHL však na margo nových konzol povedal toto:

„Ešte stále je veľmi veľa „vo vzduchu“ a snažíme sa konzolám porozumieť. Máme nejaké nápady a napríklad som sa zmienil skôr, že chceme ľuďom umožniť, aby si svoje herné zážitky mohli vychutnávať kdekoľvek budú chcieť. To je niečo, čomu sa budúca generácia konzol bude venovať: väčší výkon, viac úložného priestoru, konštantné povinné pripojenie na internet, krátke nahrávacie časy, takže uvidíme.“

Teoreticky je možné, že sa Ho iba nešikovne vyjadril a preto by sme si určite nedovolili túto informáciu potvrdiť na 100%. Každopádne vývojárske verzie konzol sú už v jednotlivých štúdiách a s nimi aj „manuály“ ohľadom požiadaviek na vydanie hier na týchto konzolách

Faktom však zostáva, že už aj súčasná generácia konzol je bez internetu „polovične funkčná“ a veľké množstvo hier už aj tak vyžaduje konštantné online pripojenie, takže hádam by to až tak veľmi nebolelo.

Zdroj: PSU

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk