Dávajte si pozor: Borderlands 3 prehrieva konzoly Xbox One X a Playstation 4 Pro

Dávajte si pozor: Borderlands 3 prehrieva konzoly Xbox One X a Playstation 4 Pro

 

Bude asi bezpečnejšie počkať na patch.

Zdá sa, že štafetu nie veľmi podareného vydania hry cez tohtoročnú hernú jeseň prebral Borderlands 3. Aj keď zatiaľ sme s hrou spokojní (recenzia sa už pečie), predsa len musíme priznať, že technicky nejde o najpodarenejšiu hru a zišlo by sa jej niekoľko patchov. A nemyslíme ani tak bugy, ale skôr framerate a celkový výkon hry.

Možno ste už napríklad videli analýzu uznávaného média Digital Foundry, kde prišli na to, že Xbox One X a Playstation 4 Pro verzie hry nie sú v ideálnej kondícii. Hra dáva hráčom na výber buď hrať v 1080p/60FPS alebo v 1800p/30FPS. Problém je v tom, že tzv. výkonnostný mód nevie vôbec udržať stanovených 60FPS a to ani na PS4 Pro a ani na Xbox One X. A kvalitatívny mód sa ani len nepribližuje 4K rozlíšeniu. Hlavne po skúsenostiach s Gears 5 ide o riadnu facku. A prakticky podobne sa dá hovoriť o kvalitách PC portu, ktorý taktiež nepatrí medzi najvydarenejšie.

Objavil sa však ďalší a trochu vážnejší problém. Majitelia konzol Playstation 4 Pro a Xbox One X totiž hlásia, že hra im doslova prehrieva konzoly, ktoré sa následne z bezpečnostných dôvodov vypnú, aby nedošlo k ich poškodeniu. Následne po reštartovaní sa objaví hláška, že konzola bola vypnutá práve z tohto dôvodu.

Podobnými problémami trpel napríklad Fallout 76 v minulom roku a Anthem zas podkuroval konzolám Playstation 4 v tomto roku. Pri oboch hrách však boli problémy vyriešené patchmi, takže dúfajme, že Gearbox na tom zapracuje.

Zdroj: Reddit/Youtube/Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk