Obsidian expanduje: Štúdio pripravuje veľkú AAA RPG hru

Obsidian expanduje: Štúdio pripravuje veľkú AAA RPG hru

 

Čo zatiaľ vieme?

Zdá sa, že Microsoft sa po kúpe jednotlivých štúdií v posledných dvoch rokoch stará aj to, aby tieto štúdiá poctivo expandovali. Playground Games vytvorilo druhé, tzv. RPG štúdio, Undead Labs, tvorcovia State of Decay zdvojnásobili počet vývojárov a rozširujú sa aj štúdiá inXile, Ninja Theory a Compulsion Games.

A to isté sa deje v útrobách štúdia Obsidian. Tvorcovia hier ako Pillars of Eternity a Fallout: New Vegas momentálne chystajú na október vydanie svojej novej RPG The Outer Worlds, no už sa pomaly pozerajú do budúcnosti.

Štúdio tak na sociálnej sieti LinkedIn uverejnilo inzeráty na otvorenie 12 nových pozícií v štúdiu. Tie sa týkajú práce naratívneho dizajnéra, dizajnéra súbojových systémov, programátorov a animátorov. Podstatné sú však doplňujúce informácie, ktoré približujú, akú hru štúdio vyvíja.

Podľa týchto informácií by malo ísť o AAA RPG hru, ktorá bude postavená na Unreal Engine. Bude obsahovať systém striedania dňa a noci a budeme ju hrať z pohľadu prvej osoby. A nebude chýbať streľba, ale aj boj z blízka.

Prakticky všetky tieto podmienky spĺňa The Outer Worlds, no je otázne, či by ešte pred vydaním jednotky plánovali pokračovanie.

Každopádne, prakticky isté je to, že táto RPG už bude exkluzívna pre platformy Microsoftu, čiže PC a Xbox One.

Zdroj: LinkedIn

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk