Oxenfree ukazuje obrovskú silu služby Game Pass

Oxenfree ukazuje obrovskú silu služby Game Pass

Hra sa dostala tam, kde by sa inak nedostala.

Microsoft už nejaký ten mesiac tvrdo tlačí na to, aby dostal k hráčom predplatné Xbox Game Pass a to už či na konzole Xbox One alebo už aj na PC. Nakoľko nezverejňuje čísla predplatiteľov, neostáva nám nič iné, len hádať, no po včerajšku vieme, že je to určite viac ako 3 milióny predplatiteľov.

Tvorcu hry Oxenfree Seana Merkela totiž vyspovedal web IGN a spolu s nimi sa podelil o radostnú správu, že ich hra prekonala hranicu jedného milióna predaných kusov. Lenže popri tomu ju hrali ďalšie 3 milióny hráčov, ktorí to spravili práve cez službu Xbox Game Pass.

Podľa zákulisných informácií platí Microsoft vývojárom fixnú platbu vopred za to, že svoju hru umiestnia do služby Game Pass a následne im platí poplatok za počet odohraných hodín v konkrétnej hre. Je teda zrejmé, že vývojári si zarobili slušnú sumu peňazí nie len z predaja ale aj z Game Pass predplatného.

Samozrejme, to neznamená, že Game Pass má tri milióny predplatiteľov. Znamená to fakt, že 3 milióny z predplatiteľov si vyskúšali Oxenfree.

Tvorcovia Oxenfree navyše už čoskoro plánujú vydanie svojej ďalšej hry s názvom Afterparty, ktorá príde na PC, Xbox One, Playstation 4 a Nintendo Switch už 29. októbra. A samozrejme, hra bude dostupná v službe Game Pass priamo v deň jej vydania.

Zdroj: Twitter/Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk