UPDATE: The Outer Worlds bude vylepšený na Xbox One X. Nie však na Playstation 4 Pro
Update

UPDATE: The Outer Worlds bude vylepšený na Xbox One X. Nie však na Playstation 4 Pro

 

Čudný prístup.

Áno. Vieme, že Obsidian, vývojárske štúdio za chystanou RPG hrou The Outer Worlds už patrí Microsoftu, no hra samotná vychádza aj na Playstation 4 a preto sa očakával rovnaký prístup ku všetkým platformám. Preto nás prekvapila informácia, že hra síce dostane dodatočné vylepšenia na konzole Xbox One X, no Playstation 4 sa týchto vylepšení nedočká.

Webu Windows Central to prezradil hovorca spoločnosti Private Division, ktorá hru vydáva. Hra tak na Xbox One X pobeží v 4K rozlíšení, no majitelia Playstation 4 Pro si budú musieť vystačiť s rozlíšením 1080p.

Nie je to navyše prvý krát, čo sa takáto situácia udiala. Hra We Happy Few dostala po odkúpení štúdia Compulsion Games Microsoftom taktiež 4K update na Xbox One X, no hráči na Sony konzolách sa ho nikdy nedočkali. A vyzerá to tak, že The Outer Worlds na tom bude rovnako.

Zatiaľ čo hráči na PC a Xbox One môžu hrať hru cez službu Xbox Game Pass za jeden nízky mesačný poplatok, hráči na Playstation 4 takúto možnosť mať nebudú a ich jedinou možnosťou, aby si hru užili bude kúpiť si ju.

A ak váhate nad tým, či je hra pre vás, tak IGN uverejnil prvých 20 minút z hrania.

The Outer Worlds vychádza 25. októbra na PC, Xbox One a Playstation 4.

UPDATE: Nakoniec to vyzerá, že hra bude vylepšená aj na Playstation 4 Pro. Vydavateľ hry, spoločnosť Private Division sa ospravedlnila za poskytnutie mylnej informácie a potvrdila, že hra bude na tejto konzole fungovať v rozlíšení 1440p, pričom Xbox One X dosiahne 4K rozlíšenie. 

Zdroj: WindowsCentral

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk