Sociálny experiment sa skončil: Stovky hodín hrania v Destiny 2 neviedli k ničomu

Sociálny experiment sa skončil: Stovky hodín hrania v Destiny 2 neviedli k ničomu

 

Niekoľko hráčov sa obetovalo.

Čo môže spôsobiť jedna veta? Však? Aj keď na včerajší deň nebolo v Destiny 2 naplánované žiadne veľké podujatie (spustenie Raidu atď.), tak komunita si ho vytvorila sama. No na to, aby ste vedeli o čo išlo a prečo zopár jedincov strávilo stovky hodín pri hre, musíme sa na chvíľu ponoriť do sveta a príbehu Destiny 2. Samozrejme, nechýbajú spojlery.

Celé sa to začalo vydaním expanzie Forsaken na v septembri minulého roka. V hlavnom Raide expanzie Forsaken, The Last Wish sa hráči na konci stretli s drakom rasy Ahamkara, Rivenom, ktorý vie plniť priania. Lenže jeho zničením sa splnilo prianie jedného z najväčších antagonistov série, Savathun. Tá tým uvrhla mesto Dreaming City do nekonečného trojtýždňového cyklu kliatby, kde sa neustále opakujú tie isté udalosti. Tie vrcholili vždy sprístupnením Dungeonu The Shattered Throne, kde bola hlavným bossom Dul Incaru, dcéra Savathun. Po jej zničení a prostredníctvom cestovania v čase sa kliatba dostala opäť na začiatok.

V jednej z in-game kníh, Truth to Power sa však nachádzala informácia, že ak sa niekomu podarí zabiť Dul Incaru v solo móde s Power Level 999, hráči sa dočkajú reálneho konca kliatby mesta Dreaming City.

Lenže v čase vydania Forsaken bolo nemožné dosiahnuť Power Level 999 a táto možnosť sa fyzicky umožnila až vydaním expanzie Shadowkeep. No to, aby hráči dosiahli Power Level 999 si vyžadovalo obrovský niekoľko-sto hodinový grind. Levelovanie v Shadowkeep totiž funguje tak, že maximálny level je 960, no hraním si levelujete aj artefakt, ktorý vám raz za čas pridá po jeden level navyše. Získanie každého levelu však zvyšuje množstvo XP bodov, ktoré potrebujete na ďalší level.

Preto sa to prvým hráčom podarilo až včera, vyše jeden mesiac po vydaní Shadowkeep. A vyžadovalo to takmer neustále hranie a získavanie XP bodov.

Dvojica hráčov, Bagel4K a ZupahDupah sa pretekali o to, komu sa podarí získať Power Level 999 ako prvému a nakoniec bol úspešnejší Bagel4K. Vydal sa preto sám do dungeonu Shattered Throne a porazil Dul Incaru. Výsledok? Nič.

Stovky hodín hrania, neuveriteľné množstvo grindu a vyzerá to tak, že Bungie si zo svojich hráčov tak trochu vystrelilo. Alebo to má na svedomí Savathun, ktorá je známa svojimi manipulatívnymi schopnosťami. Každopádne, existuje ešte niekoľko teórií, ktoré by sa mohli uplatniť, no momentálne to vyzerá, že sa neudialo nič.

Sleduj Dûl Incaru 999 and Dreaming City od používateľa Gladd na www.twitch.tv
Zdroj: Twitch

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk