Nový Bioshock bude live service hra s end-game obsahom

Nový Bioshock bude live service hra s end-game obsahom

 

Na mieste je jednoduchá otázka: Prečo?

To, že vo vývoji je nová Bioshock hra je verejným tajomstvom. Štúdio, ktoré má na hre pracovať sídli v Kalifornskom meste Novato prakticky hneď vedľa štúdia Hangar 13, ktoré svetu dalo tretiu Mafiu (a možno dá aj štvrtú?). Špekulácie navyše zintenzívnili po tom, čo samo Take-Two potvrdilo, že chystá pokračovanie svojej slávnej série.

Ak sa však už tešíte, tak pravdepodobne musíme vaše nadšenie trochu skrotiť. Zdá sa totiž, že nový Bioshock sa prispôsobí dobe v ktorej vzniká. A to znamená, že nový Bioshock bude live service hrou. Naznačuje to inzerát na oficiálnej stránke Take-Two, ktorý hľadá vývojára na pozíciu „End Game Design Lead.“

V inzeráte sa spomína, že chystaná hra tohto štúdia bude mať klasické zakončenie príbehu, no následne plánujú autori vybudovať post-narrative systémy, questy a zlepšovanie schopností hráča, ktoré čerpajú inšpiráciu v live service hrách. Čiže si to predstavte ako hru, kde sa dokončením príbehu hra neskončí, ale bude pokračovať, pričom po jej dokončení čaká na hráčov end-game obsah, ktorý môžete vidieť prakticky vo všetkých looter-shooter hrách.

Cieľom je samozrejme udržať hráčov pri hre čo najdlhšie a implementácia mikrotransakcií sa taktiež dá očakávať.

Podmienkou na získanie pozície je napríklad vydanie minimálne 1 AAA hry, 5+ ročná skúsenosť s dizajovaním hier.

A teraz nevieme, či sa máme tešiť, alebo báť.

Zdroj: Take-Two

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk