Sony a Microsoft sa veľmi báli príchodu Googlu na herný trh, no po slabom štarte Stadie sa nateraz prestali báť

Sony a Microsoft sa veľmi báli príchodu Googlu na herný trh, no po slabom štarte Stadie sa nateraz prestali báť

 

Ich rozhodovanie bolo priamo spojené s týmto strachom.

Google pred niekoľkými týždňami vydal svoju novú hernú streamovaciu službu Google Stadia, ktorá zatiaľ veľa vody nenamútila. Netvrdíme, že jej budúcnosťou je zánik a že sa situácia nemôže veľmi rýchlo zmeniť, no momentálne má Google viac problémov ako úspechu. A zrejme to tak vidia aj v Microsofte a Sony.

Viacerí zamestnanci Sony a Microsoftu totiž webu Kotaku pod rúškom anonymity prezradili, že prakticky všetky rozhodnutia v hernom biznise priamo korešpondovali s očakávaným príchodom spoločnosti Google na herný trh a že aj Microsoft a aj Sony boli doslova „vystrašený“ z toho, že Google príde ako ich priama konkurencia. Microsoft si tak začal posilňovať svoju pozíciu väčším dôrazom na službu Xbox Game Pass a Sony zas atraktívnejšou verziou služby Playstation Now. A rovnako príchod spoločnosti Google je za expresným vývojom streamovacej služby Microsoftu, Project xCloud.

Rovnaký dôvod môžeme hľadať aj za problematickou komunikáciou týchto dvoch herných spoločností a vývojárov ohľadom novej generácie konzol. Teraz, keď však vidia, akým problémom po vydaní novej platformy spoločnosť Google čelí, tak zhodnotili, že ich strach z príchodu tohto giganta na herný trh bol „veľmi nadhodnotený,“ no Google Stadia je častým predmetom ich debát pri tvorbe nových platforiem.

Ako sme však spomenuli v úvode článku, nie veľmi úspešné spustenie Google Stadia nemusí znamenať jej dlhodobý neúspech a všetko bude závisieť hlavne od toho, či Google vydrží a nevykašle sa po tomto počiatočnom neúspechu na svoju službu.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk