Take-Two oficiálne ohlásilo vývoj novej Bioshock hry a aj názov štúdia!

Take-Two oficiálne ohlásilo vývoj novej Bioshock hry a aj názov štúdia!

 

Zatiaľ však bez nejakých podrobností a výsledku sa tak skoro nedočkáme.

Tak. A je to vonku. Po mesiacoch špekulácií vydavateľ Take-Two oficiálne potvrdil vývoj novej hry v sérii Bioshock a spolu s touto správou taktiež potvrdil vznik nového štúdia s názvom Cloud Chamber.

Cloud Chamber bude pozostávať z dvoch štúdií – jedno z nich je umiestnené v meste Novato v Kalifornii (hneď oproti štúdio Hangar 13, tvorcov Mafie 3) a druhé v kanadskom meste Montreal. Obe tieto štúdiá budú spolupracovať na vývoji novej Bioshock hry, ktorej vývoj však podľa slov vydavateľa potrvá ešte niekoľko rokov. Nič viac o hre neprezradili.

„Bioshock je jednou z najuctievanejších a najvyššie hodnotených sérií minulej konzolovej generácie a nevieme sa dočkať, kam nás príbehy a hrateľnosť z pohľadu prvej osoby zavedú v budúcnosti pod vedením štúdia Cloud Chamber,“ povedal prezident 2K David Ismailer.

Šéfkou oboch štúdií bude Kelley Gilmore, ktorá bude prvou ženou, ktorá v spoločnosti 2K Games vedie štúdio. Doteraz pracovala v štúdiu Firaxis na hrách Civilization a XCOM: „Náš tím verí v silu diverzity a to nie len z vonkajšku, ale aj pri premýšľaní o hrách. Sme skúsenou skupinou vývojárov, pričom v tíme je niekoľko veteránov Bioshock série.“ Šéfom Montrealskej pobočky Cloud Chamber bude Ken Schachter, ktorý predtým pôsobil na pozícii generálneho manažéra štúdia Zynga v Toronte.

O novej Bioshock hre sa šuškalo už veľmi dlhú dobu a nakoľko trvalo 2K Games 5 rokov na to, aby vôbec ohlásili existenciu tohto štúdia, tak sa celkom bojíme toho, ako dlho bude trvať, pokiaľ uvidíme hru samotnú. Na druhej strane, Kelley Gilmore má v LinkedIn profile uvedenú pozíciu šéfky štúdia už takmer 2 roky, čiže je správne predpokladať, že hra je už nejaký čas vo vývoji.

Zdroj: Take2

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk