Okolo ohlásenia novej Bioshock hry panuje zmätok a 2K Games tomu nepomáha

Okolo ohlásenia novej Bioshock hry panuje zmätok a 2K Games tomu nepomáha

 

Je to skutočne potrebné?

Včera spoločnosť 2K Games oficiálne potvrdila práce na novej Bioshock hre a rovnako aj založenie štúdia Cloud Chamber. Všetko toto sú informácie, ktoré sa herným priemyslom šepkali už dosť dlhú dobu a o ktorých sme vás samozrejme v minulosti informovali. No celá tlačová správa vyznela celkom divne.

Prečo? Pretože z toho ako bola napísaná vyplývalo, ako keby bolo štúdio založené pred niekoľkými dňami a ako keby sa ešte len teraz nedávno začali práce na novej Bioshock hre (ktorej kódové označenie je Parkside). A pritom to vôbec nie je pravda.

Kotaku totiž informovalo, že „Bioshock Parkside“ je v rôznych podobách vo vývoji už od roku 2015, kedy vydavateľ 2K Games poveril jej vývojom štúdio Certain Affinity, ktoré funguje hlavne ako podporné štúdio pri sériách Call of Duty a Halo. Lenže koncom roka 2016 vydavateľ vývoj tejto hry pozastavil a rozhodol sa ho preniesť do jedného z vlastných štúdií, ktoré vytvorilo v Kalifornskom meste Novato, hneď vedľa štúdia Hangar 13, ktoré vyvíjalo tretiu Mafiu.

Hra je tak v tomto štúdiu, ktoré už dnes poznáme ako Cloud Chamber, vo vývoji približne dva roky, čo potvrdzujú nie len rôzne správy, ale aj fakt, že šéfka štúdia Kelly Gilmore má vo svojom LinkedIn profile uvedenú pozíciu šéfky Cloud Chamber od Januára 2018.

Síce to neznamená, že hra príde každú chvíľu, no minimálne to dáva do súvisu všetky doterajšie informácie o hre a tak trochu opravuje oficiálnu PR správu, ktorú včera vydal vydavateľ 2K Games.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk