Respawn pri poslednom update Apex Legends naschvál klamal hráčom

Respawn pri poslednom update Apex Legends naschvál klamal hráčom

Alebo skôr leakerom.

Začiatok tejto sezóny Apex Legends priniesol novú postavu, Revenanta. Pri tejto hre sme si zvykli, že s každou novou sezónou príde nová postava, no prvýkrát sa stalo, že sa datamineri a leakeri netrafili do toho, aká postava to bude. Tí totiž predpokladali, že hráči sa v novej sezóne dočkajú postavy s menom Forge.

Nakoniec však v nečakanom „twiste“ Revenant zabil Forga v krátkom filme, ktorý zverejnili vývojári pred vydaním novej sezóny.

Prečo sa však leakeri a datamineri mýlili? Lebo to tak chceli vývojári. Tí boli totiž trochu smutní, že každé ich prekvapenie sa dostane na svetlo sveta skôr a to práve vďaka leakerom a dataminerom. Preto začali v súboroch hry distribuovať a prezentovať postavu Forga, aby ju následne títo ľudia začali šíriť medzi hráčmi. Všetko to bolo vedomé a cielené.

„Začalo to ako vtipný spôsob ako oklamať dataminerov. Naschvál sme leakli nepravé concept arty a detaily perkov Forga v patchoch, aby sme ich naviedli tam, kde sme ich chceli mať v čase, keď sme ohlásili novú postavu. Bolo to celkom šialené. Nespomínam si na hru, ktorá by si prešla niečím podobným,“ povedal dizajnér Respawnu Jason McCord.

McCord taktiež potvrdil, že Forge sa do hry nechystá nakoľko síce vytvorili dizajn postavy a jeho príbehové pozadie, no nikdy nevytvorili model postavy v hre: „Forge je super-mŕtvy,“ dodal.

Otázkou však zostáva, či aj toto vyjadrenie McCorda náhodou nie je tak trochu zavádzajúce.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk