Tento skvelý ovládač na cloud hranie asi nikdy v predaji neuvidíme

Tento skvelý ovládač na cloud hranie asi nikdy v predaji neuvidíme

A je to veľká škoda.

S nezastaviteľným príchodom herného streamovania buď z vašej domácej konzoly alebo rovno z cloudu musia jednotlivé spoločnosti riešiť problém toho, ako zabezpečiť, aby bolo hranie cez smartfón dostatočne pohodlné na dlhodobé hranie. Nič proti virtuálnym tlačidlám na obrazovke, ale tie asi ťažko môžeme považovať za ideálne riešenie.

Microsoft mal medzi rokmi 2012 až 2014 vo vývoji svoj prototyp takéhoto ovládača a až teraz máme možnosť ho vidieť v praxi. A úprimne, sme celkom ohromení.

Videodemonštrácia ukazuje podobný systém dockovania ako má teraz Nintendo Switch a možnosť vybrať z docku dvojicu ovládačov, ktoré následne viete pripojiť na smartfón alebo tablet. Dokonca si môžete na tomto ovládači vymeniť aj veľkosť úchytov na tieto miniovládače.

Vzhľadom na to, aké staré je to demo je dosť možné, že Microsoft tento koncept pochoval a nikdy ho v praxi neuvidíme. Osobne by sme ho však určite privítali. Lebo inak ostaneme odkázaní na to, aby sme si na hranie museli pripájať svoj klasický gamepad.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk