Microsoft presúva všetky svoje podujatia do digitálnej podoby

Microsoft presúva všetky svoje podujatia do digitálnej podoby

 

A to na relatívne dlhú dobu.

Pandémia koronavírusu spôsobuje veľké množstvo problémov pre bežných ľudí, ale aj pre veľké korporácie, ktoré musia nájsť spôsob, ako fungovať aj napriek reštrikciám v pohybe a pri odporúčaniach o sociálnom dištancovaní. Z hľadiska herného biznisu už koronavírus spôsobil zrušenie GDC, E3 2020 a už aj Gamescom špekuluje nad tým, že tento rok sa tradičné podujatie neuskutoční.

A Microsoft dnes ohlásil celkom radikálny krok. Od teraz až do júla 2021 budú všetky jeho biznis podujatia výlučne v digitálnej forme. To sa vzťahuje na podujatia určené pre vývojárov ako napríklad Ignite 2020 či Build 2021, no dotkne sa to aj Xbox divízie.

Spoločnosť napríklad v posledných rokoch opäť rozbehla populárne verejné podujatia X0, kde sa mohli stretnúť fanúšikovia značky Xbox, pričom to minuloročné sa konalo v Londýne. Je teda zrejmé, že v tomto roku sa žiadneho X0 nedočkáme a ak áno, tak iba v digitálnej forme.

Toto rozhodnutie sa však netýka podujatí, ktoré neorganizuje priamo Microsoft, ako napríklad Gamescom, E3, Tokyo Game Show a ďalších, takže tam by sme Microsoft mali vidieť.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk