Cyberpunk 2077 obdržal asi všetky možné varovania. CD Projekt sa s tým nes*al

Cyberpunk 2077 obdržal asi všetky možné varovania. CD Projekt sa s tým nes*al

 

Čo nám prezrádza hodnotenie prístupnosti?

Brazílska organizácia, ktorá má na starosti hodnotenie digitálneho obsahu z hľadiska prístupnosti už zverejnila hodnotenie očakávanej RPG hry Cyberpunk 2077. Teda, nezverejnila, ale tieto údaje sa jednoducho dostali na internet.

A asi nikoho neprekvapí, že v Brazílii bude hra dostupná len pre hráčov, ktorí dosiahli 18 rokov. Podľa popisu, ktorý môžete v anglickom prekplade nájsť nižšie sa tam stretneme s nadávkami, krvou a zmrzačením, sexuálnymi vzťahmi, samovraždami a krutosťou. Chýbať však nebudú ani drogy, sexualizácia, nahota, prostitúcia, násilie, kopa mŕtvol a ďalšie chuťovky.

Európska organizácia PEGI a americká ESRB zatiaľ svoje hodnotenie Cyberpunku nezverejnili, no dá sa predpokladať, že asi nebude veľmi odlišné od tohto. Najdôležitejšie však asi je, aby sa CD Projektu podarilo vyhnúť sa známke AO (Adults Only), pretože mnoho obchodov v rôznych krajinách odmieta takéto hry predávať a štúdio by tak prišlo o značnú časť potencionálnych tržieb. Takže Mature alebo v našom prípade 18+ je cieľom.

Aká však bola reakcia štúdia? Hlavný dizajnér questov Paweł Sasko jednoducho odkázal, že sa s tým nes*ali.

Zdroj: Twitter/PC Gamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk