Id Software potvrdilo rozchod s Mickom Gordonom a vyzerá to, že ich vzťah bol viac ako komplikovaný

Id Software potvrdilo rozchod s Mickom Gordonom a vyzerá to, že ich vzťah bol viac ako komplikovaný

 

Najnovšie rozšírenie tak bude divné.

Ďalšia Doom hra a aj expanzia pre Doom Eternal budú bohužiaľ bez hudby Micka Gordona. Po náznakoch zlých vzťahov medzi skladateľom a štúdiom id Software a po kritike, ktorá sa na štúdio zosypala vyšiel z ulity producent Doom Eternal, Marty Stratton, aby objasnil, čo sa vlastne stalo a čo to vlastne znamená pre budúcnosť hudby série Doom.

V prvom rade Stratton adresoval Gordonovi veľkú poklonu sa jeho unikátny štýl hudby, ktorý sa stal synonymom novej reinkarnácie Doomu a taktiež skonštatoval, že si zaslúžil každú cenu, ktorú získal. Na druhej strane však prezradil, že bolo veľmi náročné s ním pracovať: „Mali sme problém s niektorými aspektmi týkajúcimi sa produkcie a komunikácia okolo nich narušila dôveru. Toto vytvorilo neudržateľnú nepredvídateľnosť pri projektoch a veľké riziko.“

Podľa Strattona id najalo Gordona, aby vytvoril soundtrack k Doom Eternal, ktorý mal byť pripravený v marci. Na konci Februára ich ale Gordon poprosil o predĺženie termínu, čo bolo schválené a nový dátum vydania znel „polovica Apríla.“ Napriek tomu dostal Gordon sľúbenú odmenu vopred, aj keď sa mu pôvodný dátum nepodarilo dodržať.

Problém bol však v tom, že id Software sľúbilo soundtrack ako súčasť zberateľskej edície hry a kvôli jeho absencii pri vydaní hry ich mohli užívatelia žalovať za zavádzajúcu reklamu.

Lenže ako sa blížil apríl, vyzeralo to, že ani tento termín nebude dodržaný. Stratton tak požiadal Audio dizajnéra id Chada Mossholdera, aby začal pracovať na „id verzii“ soundtracku pre prípad, že Gordon nestihne dodať svoju verziu. Ten tak zobral materiál od Micka Gordona a začal z neho vytvárať OST. Preto je samostatný soundtrack taký aký je – pretože je namixovaný z hudby, ktorá je určená pre hru a nie ako samostatné vydanie OST.

Nakoniec však id vydalo akýsi hybrid. Časti soundtracku boli priamo od Gordona, časti od Mossholdera a výsledkom je výsostná nespokojnosť s výsledným produktom, ktorú vyjadril aj sám Gordon.

Podľa Strattona je to iba podtrhnutím komplikovaných vzťahov medzi Gordonom a štúdiom id a aj ostatnými štúdiami Bethesdy (Gordon pracoval aj na hudbe k Wolfenstein od Machine Games a Prey od Arkane). Jediným dôvodom prečo vydal toto vyhlásenie je ochrana Mossholdera, ktorý sa stal terčom kritiky, pričom sa dá skonštatovať, že v z jeho pozície robil čo sa dalo.

Id teraz pracuje na expanzii pre Doom Eternal na ktorej sa Gordon podieľať nebude a vyzerá to tak, že id s ním vôbec do budúcnosti série Doom neráta. Stratton skonštatoval, že sa musia prispôsobiť okolnostiam a aj keď si užili spoluprácu s Gordonom, tak asi bude najlepšie to skončiť.

Zdroj: Reddit

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk