Alan Wake hra je úplne iná ako boli pôvodné plány, no 10 rokov je treba osláviť

Alan Wake hra je úplne iná ako boli pôvodné plány, no 10 rokov je treba osláviť

 

Dekáda od vydania kultovej hry.

Štúdio Remedy malo počas posledného týždňa dôvod na oslavu. Ich kultová hra Alan Wake totiž vyšla v máji 2010 a ubehlo teda 10 rokov od jej vydania. Pri tejto príležitosti nám štúdio cez svojho šéfa Sama Lakea prezradilo komplikované pozadie vývoja tejto hry a aj priblížilo, prečo sa jedno demo ani zďaleka nepodobalo na finálny produkt.

Alan Wake bol ohlásený ešte v roku 2005 na E3 konferencii a hra bola prezentovaná ako psychologický triler odohrávajúci sa v otvorenom svete.

Výsledný produkt však ale ťažko označiť ako hru odohrávajúcu sa v otvorenom svete a Lake prezradil prečo. Podľa jeho slov pre web Ars Technica jednoducho Remedy nevedelo do tohto otvoreného sveta napratať dôraz na príbeh a tak Remedy dlhšiu dobu tápalo, až pokiaľ neuzavreli vydavateľskú zmluvu s Microsoftom a úplne sa neodklonili od pôvodného konceptu.

Tri roky od začiatku vývoja hry sa Remedy rozhodlo kompletne opustiť koncept otvoreného sveta a do výsledného produktu sa dostalo iba niekoľko náznakov toho, že hra bola niekedy oveľa rozsiahlejšou z hľadiska hrateľného priestoru.

Výsledkom bol produkt, ktorého sme sa dočkali v roku 2010 ako exkluzivity na Xbox360, no hra si postupom času našla cestu aj na PC platformu.

Súčasťou oslavy 10. výročia od vydania bude aj vydanie hry do služby Xbox Game Pass na Xbox One a PC, ktoré je naplánované na 21. mája 2020.

Zdroj: Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk