Efekt Xbox Game Passu: DayZ sa stal jednou z najhrávanejších hier na Xboxe

Efekt Xbox Game Passu: DayZ sa stal jednou z najhrávanejších hier na Xboxe

 

Potvrdila to Bohemia Interactive.

7. mája pribudli do predplatenej služby Xbox Game Pass na konzole Xbox One hry Red Dead Redemption 2 od Rockstar Games a DayZ od českého Bohemia Interactive (o ktorom sme v poslednej nepočuli práve pozitívne správy).

A prakticky okamžite sa to prejavilo na počte hráčov a popularite hry. Hra sa minulý týždeň vyšplhala na 15. miesto (podľa rebríčka webu Trueachievements) v zozname najpopulárnejších hier a predbehol aj hry ako Assassin’s Creed Odyssey, Gears 5, Black Ops IIII, Fallout 76 a ďalšie. Red Dead Redemption 2 dokonca dosiahol na siedme miesto popularity.

A situáciu si pochvaľuje aj štúdio Bohemia Interactive cez svojho riaditeľa vydavateľstva Vojtecha Ješátka: „Xbox Game Pass je pre nás skvelou príležitosťou, ako sprístupniť hru inému publiku a nechať obrovské množstvo nových hráčov zažiť DayZ vo svojej krutosti aj kráse spolu s veteránmi hry. Počas rokov prešlo DayZ obťažným vývojom, no v Bohemia Interactive sme nikdy nestratili vieru v hru, takže vidieť toto rekordné množstvo hráčov cez jednotlivé platformy je odmeňujúcim momentom pre celý tím. Taktiež nám to potvrdzuje, že DayZ je stále bezkonkurenčný a nezabudnuteľný survival zážitok.“

Zdroj: TS/Trueachievements

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk