Xbox Game Pass má masívne pozitívny vplyv na predaje hier

Xbox Game Pass má masívne pozitívny vplyv na predaje hier

 

Je toto víťazná formula?

Xbox Game Pass je zvláštnym fenoménom dnešnej doby a ide asi o prvú službu, ktorú môžeme charakterizovať ako „Netflix herného priemyslu.“ Platiť jedno predplatné a mať prístup k stovkám hier okamžite a to naprieč PC a konzolou je niečo, čo bude do budúcnosti veľmi dôležité. A že Microsoftu stávka na službu vychádza svedčí aj fakt, že za krátky čas dosiahol 10 miliónov aktívnych predplatiteľov.

Čo však vývojári? Celé financovanie služby je tak trochu záhadou, no z informácií o ktoré sa niektorí z nich podelili to vyzerá, že Microsoft platí štúdiám fixnú sumu za začlenenie hry do služby a následne im platí aj za počet odohraných hodín. Zdá sa však, že Game Pass má pozitívny vplyv aj na predaje hier.

Prezradil to Mike Rose, vydavateľ hry Descenders. Hra sa totiž stala na Xboxe veľmi populárnou a momentálne tróni na 8. mieste medzi najpopulárnejšími hrami na službe. Okrem solídnej kôpky peňazí za odohraný čas však hra výrazným spôsobom prispela aj k predajom. Mnoho hráčov totiž po vyskúšaní hry cez Game Pass chcú hru vlastniť a môžu si ju ako členovia kúpiť s 20% zľavou a tak to využívajú.

Predaje hry Descenders sa po začlenení do Xbox Game Pass strojnásobili a hra predáva 5-násobne väčší počet hier za jeden týždeň, ako tomu bolo predtým.

Zdá sa teda, že situácia je presne taká, ako tvrdil šéf Xboxu, Phil Spencer pred niekoľkými mesiacmi – hráči s Game Passom hrajú viac hier, skúšajú viac hier a hlavne, hrajú aj hry, ktoré by predtým nehrali.

Zdroj: TrueAchievements

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk