Nový Xbox ovládač určený pre xCloud má zle umiestnené analógové páčky

Nový Xbox ovládač určený pre xCloud má zle umiestnené analógové páčky

 

Jeho dátum vydania však nič nenaznačuje.

Teraz, keď už sa streamované hranie stáva čoraz populárnejším tak je potrebné vyriešiť, aby bolo aj praktické a pohodlné. Nie každému sa chce na krátke herné posedenia počas streamovania Xbox, PC či Playstation hier vláčiť svoj klasický gamepad s mechanizmom na uchopenie smartfónu.

A presne na to myslel Microsoft, ktorý v spolupráci so spoločnosťou 8BitDo vytvoril ovládač, ktorý je primárne určený pre hranie na smartfóne v službe Project xCloud a výsledkom tejto spolupráce je 8Bitdo Sn30 Pro for Xbox cloud gaming on Android.

Ide o miniatúrny ovládač, ktorý nebudete mať problém schovať prakticky kdekoľvek a ktorý je oficiálne licencovaný spoločnosťou Microsoft. Pripojenie zabezpečuje technológia Bluetooth a podľa tvorcov by mal na jedno nabitie vydržať 18 hodín. Samozrejme nechýba ani USB-C pripojenie pre nabitie.

Separátny softvér zabezpečuje, že si budete môcť zmeniť mapovanie tlačidiel a citlivosť triggerov. Jedinou divnou vlastnosťou je umiestnenie analógových páčok, ktoré je na pomery Xboxu trochu divné, no v prípade ovládača s takýmto dizajnom asi pochopiteľné.

Ovládač bude stáť 44,99$ a jeho vydanie je naplánované na 21. septembra. The Verge však upozorňuje, že tento dátum nemá žiaden súvis s plánovaným vydaním služby Project xCloud. Otázne je, či sa tento produkt bude predávať aj u nás. Na zaslanú otázku zatiaľ výrobca neodpovedal.

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk