Xbox One konečne dostáva niečo, čo do dnešného dňa chýba Playstation 4

Xbox One konečne dostáva niečo, čo do dnešného dňa chýba Playstation 4

 

Podpora nášho materinského jazyka prichádza.

Celkom netradičné a milé prekvapenie si pre nás včera večer pripravil tím Xbox včera vo večerných hodinách. Spoločnosť Microsoft totiž po prvý krát pridala do konzoly podporu slovenského jazyka a konečne tak budete môcť prechádzať užívateľským prostredím konzoly v rovnakom jazyku, aký používate pri bežnej reči.

Ide tým pádom taktiež o prvú konzolu, ktorá dostala túto oficiálnu podporu, nakoľko Playstation 4 túto možnosť neposkytuje a tam si musíte vystačiť s českým jazykom.

Túto funkciu však zatiaľ nemajú dostupnú všetci Xbox One majitelia. Totižto, implementácia musí najprv prejsť testom cez Insider program, no tí, ktorí odoberajú Alpha buildy Xbox One OS by už túto možnosť mali mať dostupnú.

Za nás môžeme povedať, že implementácia nášho jazyka ešte chýba v mnohých oblastiach operačného systému, no väčšina obrazoviek je preložená kompletne a veľmi vhodne. Nižšie nájdete zopár ukážok.

Hádam aj to je náznak toho, že Microsoft začína brať aj takéto krajiny aspoň trochu vážne a že sa čoskoro dočkáme aj podpory xCloud. Okrem slovenského jazyka sa konzola dočkala aj podpory českého, maďarského a gréckeho jazyka. 

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk