Platinum: Ak chcete oživiť Scalebound, píšte Philovi Spencerovi

Platinum: Ak chcete oživiť Scalebound, píšte Philovi Spencerovi

 

Tak, ideme teda písať.

Tragický príbeh exkluzivity Scalebound od štúdia Platinum Games je dobre známy. Táto akčná hra mala byť solídny prírastkom do portfólia Xbox One hier, no nakoniec sa všetko skončilo zrušením hry v roku 2017 za čo si Microsoft vyslúžil poriadnu dávku kritiky.

Po rokoch sa k celej situácii vrátili aj predstavitelia štúdia, ktorí prezradili, že zrušenie hry bolo do veľkej miery ich vinou a podiel Microsoftu na zrušení bol o trochu menší. To však vo výsledku nezmenilo nič. Microsoft prišiel o exkluzivitu a známa fráza „Xbox has no games“ získala ešte na väčšom dôraze.

Existuje však šanca na znovuzrodenie? Šéf Platinum Games Atsushi Inaba prezradil, že ak chceme Scalebound späť vo vývoji, tak máme napísať Philovi Spencerovi: „Nemyslíme si, že je to zakázaná téma a veľmi radi sa o tejto hre porozprávame. IP oddychuje v Microsofte a stále je mnoho fanúšikov, ktorí sa o túto hru zaujímajú a my sme šťastní, že aj po tak dlhej dobe ľudia chcú, aby bola hra vydaná. Fanúšikovia rozmýšľajú nad možnosťami a nad cool vecami, ktoré mohol Kamiya v hre vytvoriť. Taktiež si myslíme, že by bolo pekné mať opäť tú možnosť, no rozhodnutie nie je na nás. Keď hru chcete vidieť, prosím napíšte list Philovi Spencerovi.“

Zdroj: PureXbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk