Analytik: Vývoj Cyberpunku stál viac ako vývoj Grand Theft Auto V

Analytik: Vývoj Cyberpunku stál viac ako vývoj Grand Theft Auto V

 

Predaje tejto hry však asi nedosiahne.

Prakticky celá budúcnosť štúdia CD Projekt RED je závislá od očakávaného komerčného úspechu hry Cyberpunk 2077. Ďalšia hra štúdia je totiž v nedohľadne a prípadný neúspech by mohol mať dosť tragické následky. Hlavne vzhľadom na to, koľko stál vývoj.

Podľa poľskej analytickej spoločnosti DIMBOSS totiž vývoj Cyberpunku 2077 stál 314 miliónov dolárov (alebo 1,2 miliardy zlotých), čo hre prakticky zaručuje, že sa zaradí do rebríčka najnákladnejších herných projektov histórie a prekoná napríklad aj budget hry GTA V, ktorá stála pri svojom vydaní 265 miliónov dolárov. A to samozrejme vôbec neberieme do úvahy fakt, že herný vývoj v Poľsku je omnoho lacnejší ako vo Veľkej Británii/USA.

Rozpočet Cyberpunku by tak mal dosiahnuť štvornásobok toho, čo stál vývoj tretieho Zaklínača, ktorý podľa odhadov stál 310 miliónov zlotých. Pritom nie všetko z tejto sumy je vývoj. Štúdio údajne minulo veľké sumy za svoje marketingové snahy, kde napríklad prezentácia hry na Times Square stálo 2,5 milióna dolárov.

DIMBOSS očakáva, že hra predá v období jedného roka po svojom vydaní 21 miliónov kópií a celkovo by predaje mali presiahnuť 34 miliónov kópií. Navyše, dá sa očakávať, že keď bude hráčmi tak pozitívne prijatá ako sa očakáva, tak toto číslo môže byť ešte vyššie.  

Cyberpunk 2077 príde 10. decembra 2020.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk