CD Projekt bude musieť vydávať patche pre Cyberpunk 2077 rýchlo, lebo môže prísť o desiatky miliónov dolárov...

CD Projekt bude musieť vydávať patche pre Cyberpunk 2077 rýchlo, lebo môže prísť o desiatky miliónov dolárov...

 

Už im idú po krku.

Komplikácie Cyberpunku 2077 nie a nie skončiť. Príbeh konzolových verzií je známy hádam všetkým, no ak ste žili posledný mesiac v jaskyni, tak hra je na základných verziách konzol Playstation 4 a Xbox One takmer nehrateľná a to sme sa už stihli dočkať niekoľkých patchov. Ďalšie sú prisľúbené na mesiace január a február tohto roka, no medzitým môžu konzoloví hráči (tí, ktorí sú kúpili digitálnu verziu hry) požiadať o vrátenie peňazí a na Playstation konzolách si digitálnu verziu hry ani nekúpite, lebo Sony ju stiahla z predaja.

No problémy štúdia sa množia. Žaloba za zavádzanie zákazníkov je už na svete a teraz sa na kopu s názvom „problémy štúdia CD Projekt RED“ pripája aj organizácia UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) čo je skratka úradu na ochranu spotrebiteľov v Poľsku.

Denník Gazeta Prawna totiž prišiel s informáciou o tom, že organizácia UOKiK začne kontrolu priamo v poľskom štúdiu. Małgorzata Cieloch, hovorkyňa inštitúcie síce neprezradila ako veľká táto kontrola bude, no zameraná bude na zistenie, ako rýchlo a promptne pracuje štúdio CD Projekt RED na patchoch pre Cyberpunk 2077.

„Pýtali sme sa vývojárov, aby nám vysvetlili problémy s hrou a objasnil kroky, ktoré podnikne. Taktiež budeme kontrolovať, ako producenti pracujú na opravách a riešení problémov, ktoré spôsobujú, že hra je nehrateľná na konzolách a taktiež chceme vedieť, ako má štúdio v úmysle konať voči ľuďom, ktorí nie sú spokojní s nákupom a to kvôli nemožnosti hrať hru na svojom zariadení napriek uisteniu vývojárov.“

Zatiaľ však nie je isté, že CD Projekt sa dočká nejakého trestu. Všetko závisí na procese vyšetrovania a podľa Cieloch aj na rýchlosti vydávania opravných patchov a na celkovom zlepšení stavu hry. Ak to nepôjde tak, ako organizácia predpokladá, môže sa CD Projekt dočkať pokuty až do výšky 10% tržieb za predchádzajúci rok. Čo vzhľadom na vydanie Cyberpunku určite nebude malá suma peňazí.

Zdroj: Benchmark.pl

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk