GoldenEye 007 na Xboxe nikdy nevyšiel kvôli spoločnosti Nintendo

GoldenEye 007 na Xboxe nikdy nevyšiel kvôli spoločnosti Nintendo

 

Ako inak.

Britské štúdio Rare bolo desaťročia spojené so spoločnosťou Nintendo. Pre konzoly od Nintenda vytvorili hromadu nezabudnuteľných hier počnúc Donkey Kong, cez Battletoads a Killer Instinct až po GoldenEye 007, Jet Force Gemini, Banjo-Kazooie a Perfect Dark.

To všetko až do momentu, keď v roku 2002 kúpil štúdio Rare Microsoft za 375 miliónov dolárov po tom, čo Nintendo odmietlo kúpiť zvyšný podiel. A tak sa z vývojárskeho štúdia, ktoré vytváralo hry exkluzívne pre Nintendo stala spoločnosť, ktorá vytvárala hry exkluzívne pre Xbox.

A ich prvou úlohou bolo pochopiteľne priniesť populárne značky z Nintenda na Xbox. A jednou z nich bola aj oceňovaná hra GoldenEye 007. A tak sa štúdio Rare pustilo do vývoja remasteru. Toho sme sa však nikdy nedočkali. No jeho existenciu potvrdil leak, vďaka ktorému sa kompletná hra dostala na internet. Hra bola vo vývoji v roku 2007 a mala vyjsť na Xbox Live Arcade.

To sa nestalo a dôvodom je Nintendo. Prezradili to bývalí zamestnanci štúdia Ross Bury a Mark Edmonds. Na to, aby GoldenEye 007 mohol byť vydaný na Xbox 360, muselo dostať Rare oficiálne požehnanie od Nintenda, no to nikdy neprišlo.

„Keď sme to poslali Nintendu na schválenie, tak to všetci odsúhlasili, no potom zistili, že nikto sa nespýtal toho chlapíka, ktorý nikoho nezaujíma. A tak sa ho spýtali a podľa toho čo mi bolo povedané bola jeho odpoveď niečo v štýle, že je nemožné, aby niektorá Nintendo hra vyšla na Xbox konzolu,“ povedal Bury.

Bury taktiež dodal, že si nemyslí, že hra bude niekedy vydaná: „Nikdy nehovor nikdy, no myslím si, že na to, aby mohla byť hra vydaná na Xbox konzoly by muselo byť všetko v hre zmenené. Napríklad na hru, kde je hlavným hrdinom Master Chief.“

Zdroj: PureXbox

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk