Microsoft už čoskoro umožní hranie next-gen hier na starých Xbox One konzolách

Microsoft už čoskoro umožní hranie next-gen hier na starých Xbox One konzolách

 

Power of the Cloud.

Hranie next-gen hier na konzole, ktorá vyšla v roku 2013? Pre Microsoft nič nemožné. Spoločnosť totiž potvrdila, že už čoskoro pribudne do Xbox One a Xbox One X konzol možnosť hrať hry, ktoré sú určené výlučne pre konzoly Xbox Series X a Xbox Series S. Jediné, čo k tomu budete potrebovať je solídne pripojenie na internet.

Hry, ktoré sú označené nálepkou next-gen only ako Starfield, The Outer Worlds II, RedFall, Forza Motorsport, Hellblade II, Avowed či Perfect Dark si totiž budete môcť streamovať do svojej starej konzoly cez Xbox herné streamovanie.

„Pre milióny hráčov, ktorí hrajú na Xbox One konzole dnes môžeme prezradiť, že už čoskoro prezradíme detaily toho, ako im umožníme hranie next-gen hier ako Microsoft Flight Simulator do vašich konzol cez Xbox Cloud Gaming rovnakým spôsobom, ako to robíme pri smartfónoch, tabletoch alebo herných prehliadačoch,“ prezradil šéfredaktor Xbox Wire Will Tuttle.

Dá sa teda predpokladať, že Xbox One dostane samostatnú aplikáciu pre herné streamovanie, alebo si jednotlivé next-gen hry stiahnete ako samostatného klienta, ktorý vám aktivuje herné streamovanie.

Samozrejme, vzhľadom na to, že na prístup do Xbox herného streamovania potrebujete predplatné Xbox Game Pass Ultimate, tak je dosť pravdepodobné, že toto predplatné budete potrebovať aj na takýto štýl hrania. No na druhej strane, je stále lepšie mať nejakú možnosť zahrať si next-gen hry bez next-gen konzoly, ako nemať žiadnu.

Microsoft už pred týždňom potvrdil, že v najbližšom čase prebehne upgrade Xbox herného streamovania, ktorý doteraz fungoval na Xbox One hardvéri. Po novom by sme sa tak mali dočkať 4K rozlíšenia a Xbox Series X verzií hry.

Tuttle taktiež dodal, že Xbox herné streamovanie budeme môcť používať aj na vyskúšanie hier pred ich stiahnutím do konzol.

Zdroj: Microsoft

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk