Forza Motorsport 7 je na konci cesty a odíde z obchodu a služby Xbox Game Pass

Forza Motorsport 7 je na konci cesty a odíde z obchodu a služby Xbox Game Pass

 

Ach tie licencie.

Štúdio Turn 10 oznámilo, že ich posledný diel simulačnej série Forza Motorsport 7 sa oficiálne dostáva do statusu „end of live“ a deň D nastane 15. septembra. To znamená, že po tomto dátume sa hra nebude môcť kúpiť cez Xbox Store a stiahnutá bude aj z predplatenej služby Xbox Game Pass.

Tento proces však neovplyvní tých, ktorí hru vlastnia a fungovať budú naďalej aj online služby a multiplayer. Dôvodom, prečo bude hra stiahnutá z obchodu sú už tradične licencie.

Máme však aj dobré správy. Ak máte službu Xbox Game Pass a kúpili ste si nejaké DLC k hre, tak Turn 10 vám cez Xbox Message Center zdarma zašle aktivačný kľúč na hru, aby ste k nej mali prístup aj po tom, čo zmizne z Game Passu. DLC si však musíte zakúpiť do 2. augusta a ich platnosť bude do 15. septembra 2023.

A ak hru nevlastníte, tak si ju do 15. septembra môžete kúpiť za akciovú cenu 9,99€. Po tomto dátume už vašou jedinou možnosťou bude kúpa krabicovej verzie.

Bohužiaľ to znamená, že na istý čas nebude na Xbox platforme dostupná simulačná Forza Motorsport. Nová hra v sérii bola síce ohlásená v minulom roku, no zatiaľ nemá stanovený dátum vydania, aj keď jej vydanie sa očakáva v roku 2022. V tomto prípade to však už bude iba pre Xbox Series X/S a PC.

Zdroj: Turn10

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk